AR-GE yani araştırma ve geliştirme, her kurumsal firmanın vazgeçilmesidir. Çünkü şirket içi kalite standartlarını arttırabilmek için bu şattır. Kurumsallaşma yolunda hızlı adımlarla ilerlemekte olan Etimesgut halı yıkama firmamız, ar-ge çalışmalarına başlamaktadır. 
Etimesgut halı yıkama firmamızda, personel eğiştimlerinin yanı sıra ar-ge çalışmalarımız başlamıştır. Firmamızın 2014 yılının ilk gününde başlattığımız ar-ge birimi çalışmalarımız firmamıza yeni hedefler kazandıracaktır. 2014 yılı ve sonrası için etimesgut halı yıkama branşında, etimesgut koltuk yıkama branşında ve etimesgut yorgan-battaniye yıkama branşlarında ar,ge çalışmalarımız yoğunluk kazanacaktır. 
Araştırma ve geliştirme hedeflerimizde, 2014 yılından itibaren; kalite seviyemizi zirve noktasına çıkartmak, sunulan hizmetin teslimatından önce kalite kontrol mekanizmamızın bir otokontrol sistemine dönüştürülerek kusursuz hizmete ulaşabilmek ve kullanılan ekipman ve makinaların son teknolojiye uyum sağlatılabilmesi hakkında olacaktır. Bütün bu maddelerin ar-ge çalışmaları etimesgut halı yıkama firmamızın Etimesgutta ve Ankara da en kaliteli ve sorunsuz olarak çalışan firma hedefimize yaklaşabilmek amacı güdülmektedir. Biliyoruz ki biz kaliteli hizmet sunduğumuz sürece müşteri memnuniyetimiz de elde edeceğimiz güven ile eşit orantıda büyüyecektir. Evet etimesgut halı yıkama firmamız her zaman işinde uzman ekip ve son teknolojinin getirdiği ekipmanlarla hizmetlerine devam edecektir.