Bilindiği gibi biz insanoğulları Kainatta yalnız yaşamıyoruz. Bir araştırmacı yazar tarafından insanın kanından, dışkısından ve hergün bıraktığı ölü derilerinden, milyarlarca akar, mikrop ve mayt gibi gözle göremediğimiz canlıların yaşadığı bildirilmektedir. Bu yazı sıradan bir makale gibi görünsede, bize aslında çok seyleri anlatmaktadır. Etimesgut halı yıkama olarak ifade edilen bu sözlerin bilimsel alanda ki kanumuna dikkat çekmek istiyoruz.
Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan ve araştırmaları Dünya bilim adamları tarafındanda büyük dikkatle takip edilen, Dyson Laboratuvarları, sıradan yaşam tarzı olan bir evde yılda yaklaşık 4 kg tozun oluştuğunu bildirmektedir. Ayrıca bu laboratuvarın ünlü isimlerinden olan Mikrobiyolog Toni Saville, her insanın vücudundan günde yaklaşık olarak 1 ila 3 gram ağırlığında ölü deri dökülmektedir. Etimesgut halı yıkama firmamızın araştırmaları bununlada sınırlı kalmadı. Bu toz ve ölü derilerden beslenen ve çoğalan mikrobiyolojik canlıların, insanoğlunun sağlığı hakkında çok büyük tehditler oluşturduğu belirlenmiştir.
Evet etimesgut halı yıkama firmamız olarak, evinizde yaşayan akar, mikrop, bakteri ve maytların birinci derecede yaşam alanları olan yatak, yorgan, halı, koltuk gibi eşyalarımızda yaşadığını ve bu eşyalarınızın yıl içersinde belli periyodik zamanlarda mutlaka dezenfekte edilmesi gerektiğini hatırlatıyoruz. Etimesgut halı yıkama firmamız halı yıkama, koltuk yıkama, yorgan- battaniye yıkama gibi verdiği bütün hizmetlerinde antibakteriyel temizlik yapmaktadır. 
Yukarıda saydığımız sebepler neden halı yıkanması gerekir? sorusuna çok iyi bir cevaptır.